ary
22 مرداد 1401 - 21:24

اعلام حمایت انصارالله از مقاومت فلسطین

تهران-ایرنا- محمد صالح النعیمی عضو شورای عالی سیاسی یمن شنبه شب در دیدار با احمد برکه نماینده جنبش جهاد اسلامی، بر ادامه حمایت دولت نجات ملی یمن از آرمان ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه المسیره یمن، دو طرف آخرین تحولات، دستاوردهای مقاومت و ملت فلسطین در نبرد با رژیم صهیونیستی را بررسی کردند.

النعیمی پیروزی ملت فلسطین در نبرد سه روزه اخیر با رژیم صهیونیستی را تبریک گفت و بر حمایت  یمن از آرمان، مردم و رهبران فلسطین تاکید کرد. عضو شورای عالی سیاسی یمن، آرمان ملت فلسطین را برای ملت یمن، نه تنها یک موضوع سیاسی، بلکه عقیده و باور دانست، بر تقویت اتحاد مردم فلسطین، کشورهای اسلامی و عربی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی تاکید کرد. نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از حمایت رهبران انقلابی، شورای عالی سیاسی و ملت یمن از آرمان مردم فلسطین تشکر کرد. وی در بخش دیگری از سخنانش،  دستاوردهای مقاومت و ملت فلسطین در نبرد سه روزه اخیر با رژیم صهیونیستی و شکست توطئه ها برای ایجاد تفرقه در میان فلسطینیان را تشریح کرد و افزود: در این نبرد پیام واضحی در مورد وحدت فلسطین به دشمن مخابره شد و با وجود توطئه چینی برای تفرقه انگیزی، مقاومت یه صورت متحد به نبرد با دشمن ادامه خواهد داد و همه توطئه ها را دفع خواهد کرد.

در طول سه روز (از جمعه تا یکشنبه گذشته) درگیری نظامی میان رژیم صهیونیستی و جنبش "جهاد اسلامی" در نوار غزه رخ داد، اما سرانجام با موشک باران پایتخت و شهرکهای صهیونیست نشین و میانجیگری مصر به آتش بس منجر شد.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، این درگیری منجر به شهادت ۴۸ فلسطینی از جمله ۱۷ کودک و زخمی شدن ۳۶۰ نفر دیگر شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 578995