ary
21 مرداد 1401 - 13:42

جمهوری اسلامی با اقتدار به آرمان‌هایش پایبند است

خمین - ایرنا - خطیب جمعه خمین گفت: جمهوری اسلامی با اقتدار به آرمان‌هایش پایبند است و با حمایت‌های مردمی و زیر سایه ولایت فقیه در مقابل تمام قدرت‌های جهان می‌ایستد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید قاسم میرصادقی در خطبه های نماز جمعه این هفته خمین، افزود: مذاکره کنندگان ایران هوشیارانه به منافع ملی و حفظ خط قرمزهای نظام و مقام معظم رهبری متعهد هستند.

قاسم میرصادقیوی ادامه داد: ایران در مذاکرات برای توافق هسته‌ای بر سه اصل رفع تمام تحریم‌های اقتصادی، ارائه تصمیم‌های محکم و غیرقابل برگشت و بسته شدن کامل پرونده هسته‌ای تاکید دارد.

امام جمعه خمین با اشاره به اینکه غرب در آستانه خطر بزرگی است، گفت: ایران در زمانی ماهواره خیام را فضا می فرستد که انگلستان به دنبال راهی برای تامین انرژی در فصل زمستان است.

حجت الاسلام میرصادقی یادآور شد: اروپا و آمریکا از رسانه برای مدیریت افکار عمومی در جریان مذاکرات استفاده می کنند.

وی مقاومت را تنها راهکار حل مسائل فلسطین اشغالی دانست و افزود: رژیم صهیونیستی از روز جمعه هفته گذشته حملات سنگینی به مردم مظلوم فلسطین را آغاز کرد .

امام جمعه خمین تصریح کرد: رژیم صهیونیستی پس از ۵۸ ساعت پرتاب یک‌هزار موشک و کمک گرفتن از مصر مجبور به تحمل شکست در مقابل مقاومت شد.

حجت الاسلام میرصادقی گفت: جنگ اوکراین شرایط سختی را برای اروپا ایجاد کرده و سازمان‌های بین المللی بر تمدید آتش بس در یمن اصرار دارند.

وی بیان کرد: امام حسین(ع) با شهادت خود درس مقاومت، ایستادگی و پایمردی در راه ارزش‌ها و آرمانها را آموخت.

خطیب جمعه خمین افزود: رژیم صهیونیستی و تروریست‌های داعش عزاداری های شهادت امام حسین(ع) را تهدیدی برای خود می دانند و به همین منظور از انواع توطئه‌ها برای برهم زدن این عزاداری‌ها در کشورهای عراق، بنگلادش، افعانستان و کشمیر استفاده کردند.

خمین در جنوب استان مرکزی است و این شهرستان با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای بخش‌های مرکزی و کمره و شهرهای قورچی باشی و خمین است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 570816