ary
18 مرداد 1401 - 16:58

مردم مغرب پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند

مردم مغرب در حمایت از فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی، پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، مردم مغرب در حمایت از مسئله فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی در شهر رباط پایتخت مغرب تظاهرات کردند و پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

خبرگزاری مهربر همین اساس احزابی همانند «عدالت و توسعه اسلامی»، «حزب سوسیالیست متحد» و «حزب رویکرد دموکراتیک» بیانیه های محکمی را در محکومیت سیاست های رژیم صهیونیستی در کشتار کودکان و غیر نظامیان صادر کردند.

در بیانیه حزب «رویکرد دموکراتیک» آمده است: ما در این حزب مسئله فلسطین را مسئله ای ملی می دانیم و جنایت های رژیم صهیوینستی علیه ملت تحت محاصره فلسطین که نشان دهنده ماهیت جنایتکار این رژیم است را محکوم می کنیم.

همچنین «مولای هشام» پسر عمومی پادشاه مغرب در مقاله‌ای نوشت که بعید است فلسطین از حافظه ملت‌ها و ملت مغرب پاک شود و فلسطین با وجود تمام موانع در اذهان ما حاضر است.

وی در ادامه مقاله خود به اهداف عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: مسئله فلسطین ادامه خواهد داشت و آزادسازی اراضی اشغالی خواسته انسانی است.

صدها نفر از مردم مغرب در حمایت از مسئله فلسطین و محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در مقابل ساختمان پارلمان این کشور در شهر رباط تجمع کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات پلاکاردهای در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود، «حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه محکوم است»، «مردم به دنبال سرنگونی عادی سازی روابط هستند»، «مرگ بر اسرائیل» و «فسلطین امانت است، عادی سازی خیانت است».

منبع: مهر
شناسه خبر: 555627